Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Bieloruskú opozičnú aktivistku uniesli neznámi muži

Kalesnikavovú uniesli podľa svedkyne pomocou mikrobusu.

Bieloruskú opozičnú aktivistku uniesli neznámi muži
Na snímke Maryja Kalesnikavová, jedna z hlavných predstaviteliek bieloruskej opozície. Foto: TASR/AP

Poprednú predstaviteľku bieloruskej opozície Maryju Kalesnikavovú zadržali v pondelok v centre Minska neznámi muži a odviezli v mikrobuse. Oznámil to bieloruský spravodajský portál Tut.by, ktorý o zadržaní informovala jedna jeho čitateľka.

Kráčala som po ulici, keď som začula zvuk telefónu padajúceho na zem a dupanie. Otočila som sa a zbadala ľudí v civile a v maskách, ako tlačia Maryju do mikrobusu,“ povedala pre Tut.by čitateľka – svedkyňa zadržania.   K incidentu došlo približne o 10.05 h miestneho času (09.00 h SELČ) pri Národnom umeleckom múzeu v Minsku.  

Hovorca Koordinačnej rady Anton Rodnenkov pre Tut.by tesne po zadržaní uviedol, že nevie, kde sa Kalesnikavová nachádza. O jej zadržaní sa podľa vlastných slov dozvedel z Tutu.

Dodal, že bude zisťovať, kde sa nachádza. Odvtedy sa však nie je možné skontaktovať ani s ním, dodal server Tut.by. „Kde sa Maryja a Anton nachádzajú, neviem. Nemôžeme sa s nimi skontaktovať,“ povedal člen Koordinačnej rady Maxim Znak. Okrem nich sa nie je možné dovolať ani ďalším dvom vedúcim predstaviteľom tejto opozičnej organizácie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet