Na hlavný obsah

Ďalší študenti mali pozitívne testy, zatvorili internát v Martine

Popri vysokoškolskom internáte zatvorili úrady aj jedáleň lekárskej fakulty.

Ďalší študenti mali pozitívne testy, zatvorili internát v Martine
Na snímke testovanie zahraničných študentov pred budovou Centra pre biomedicínu Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine. Foto: TASR/ Erika Ďurčová

Martinský Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) uzavrel v utorok do karantény vysokoškolský internát a jedáleň Jesseniovej lekárskej fakulty (JLF) Univerzity Komenského (UK) v Martine. TASR o tom informovala hovorkyňa UK v Bratislave Lenka Miller.

Doplnila, že minulý týždeň sa na fakulte objavili štyri prípady študentov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. „Pozitívne testovaní študenti zostali v izolácii a ďalších 150 kontaktov z fakulty otestovali na ochorenie. Pozitívne testy na COVID-19 malo v utorok ďalších päť študentov,“ uviedla hovorkyňa UK.

Týchto študentov internát oddelí do samostatných izieb a zabezpečí im stravu. Ostatní ubytovaní majú povinnosť neopúšťať internát a odporúčanie zdržiavať sa vo svojich izbách, respektíve bunkách. Stravovanie budú mať zabezpečené v internátnej jedálni, kde si organizovaným spôsobom budú môcť vyzdvihnúť stravu,“ dodala Miller s tým, že uzatvorenie internátov a karanténa ubytovaných je preventívne opatrenie.

Výučba na JLF UK v Martine sa začala 14. septembra.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko