Na hlavný obsah

Poslanci ĽSNS si odmieli nasadiť rúška, schôdza parlamentu je prerušená

Prehrešok si neodpustili ani niektorí nezaradení poslanci.

Poslanci ĽSNS si odmieli nasadiť rúška, schôdza parlamentu je prerušená
Na snímke poslanci NR SR zľava Peter Krupa, Andrej Medvecký, Milan Mazurek (všetci ĽSNS). Foto: TASR

Niektorí poslanci si v pléne Národnej rady (NR) SR odmietli nasadiť rúška. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) ich menovite upozornil a chcel ich vykázať zo sály. „Kto má odvahu, dajte dole rúška!“ ozývalo sa rokovacou sálou. Kollár následne prerušil schôdzu a zvolal rokovanie poslaneckého grémia.

„Nie ste na dedinskej zábave, správajte sa ako poslanci,“ napomenul Kollár tých ktorí sa začali v pléne prekrikovať po tom, ako ich upozornil, že si majú nasadiť rúška. Dodal, že keď to zvládnu deti v škole, mali by aj oni. Zdôraznil, že majú ísť celému národu príkladom.

Medzi poslancami, ktorých upozornil, boli Andrej Medvecký, Milan Mazurek, Miroslav Urban, Peter Krupa (všetci ĽSNS), Štefan Kuffa a Tomáš Taraba (obaja nezaradení).

Poslanci sa na stredajšej schôdzi majú venovať zákonom, ktoré vetovala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zákonodarcovia by sa mali venovať novele zákona o prokuratúre, ktorou sa má meniť spôsob výberu generálneho i špeciálneho prokurátora. Hlava štátu avizovala, že ak parlament prelomí jej veto, chce sa obrátiť na Ústavný súd SR. Okrem toho čaká poslancov rovnako vetovaná novela zákona o elektronických komunikáciách, ktorou sa mení aj zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

Okrem toho čakajú plénum dva návrhy uznesenia NRSR k úmrtiu občana SR Jozefa Chovanca v Belgicku. V úvode schôdze si ho uctili minútou ticha.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko