Na hlavný obsah

Kollár: Poslanci nebudú môcť jesť v parlamentnom bufete

Opozičný poslanec Pellegrini kritizoval, že parlamentná jedáleň ostáva pre poslancov otvorená.

Kollár: Poslanci nebudú môcť jesť v parlamentnom bufete
Na snímke predseda Národnej rady SR Boris Kollár. Foto: TASR

Do parlamentnej jedálne nebudú mať prístup poslanci Národnej rady (NR) SR ani ich asistenti a pracovníci médií. Stravovať sa v nich budú môcť len zamestnanci Kancelárie NR SR.

Rozhodol o tom predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý o svojom kroku informoval na štvrtkovej (15. 10.) tlačovej konferencii. Skonštatoval, že nechce umožniť opozičným poslancom vytĺkať z tejto témy politický kapitál.

Kollár vysvetlil, že aj fabriky sú povinné zabezpečiť stravu svojim zamestnancom, preto vydávanie stravy v parlamentnom bufete chce pre zamestnancov kancelárie zachovať. V NR SR podľa neho pracuje asi 350 zamestnancov.

Poslancom sa nezabezpečí ani rozvoz jedál. Kollár tiež dodal, že nebude možné si ani vziať z jedálne jedlo v jednorazových obaloch. Poslanci podľa neho budú mať k dispozícii len pitnú vodu na sociálnych zariadeniach.

Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (nezaradený) počas stredy (14. 10.) kritizoval, že jedáleň v parlamente bude otvorená pre poslancov. Kollár to označil za malichernosť a vytĺkanie politického kapitálu. Šéf parlamentu dodal, že na poslaneckom grémiu sa ešte skôr dohodli, že jedáleň zostane otvorená, pričom Pellegrini na stretnutí grémia chýbal.

https://www.facebook.com/BorisKollarOfficial/

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko