Na hlavný obsah

NAKA na východe Slovenska zadržala drogy za desaťtisíce eur

Zadržala a obvinila aj dve osoby.

NAKA na východe Slovenska zadržala drogy za desaťtisíce eur
Polícia zaistila marihuanu a pervitín za desiatky tisíc eur. Ďalší zaistený rastlinný a kryštalický materiál ešte skúma. Foto: facebook: Polícia SR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) pri protidrogovej akcii s krycím názvom Dispečér na východe Slovenska zadržala dve osoby, ktoré už vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti. Polícia zaistila aj drogy za desaťtisíce eur, informuje o tom na sociálnej sieti.

Zadržaných, 48-ročného Radoslava F. a 28-ročného Martina Cz., vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. „Radoslav mal opakovane zadovažovať najmä marihuanu a pervitín. Spoločne s Martinom mali drogy prechovávať, distribuovať a predávať,“ uvádza polícia. Vyšetrovateľ už podal podnet na ich väzobné stíhanie, ktorý je už spolu so spisovým materiálom u prokurátora.

AKCIA DISPEČÉR: NAKA OBVINILA DVOCH MUŽOV A ZAISTILA DROGY ZA DESAŤTISÍCE EUR Ako sme včera informovali, príslušníci…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 20. októbra 2020

Polícia má k dispozícii aj predbežné výsledky z kriminalistického laboratória. Z takmer 130 gramov zaistenej marihuany by bolo možné pripraviť približne 800 dávok, ktoré by mohli predať za 900 až 1 400 eur. Takmer z 300 gramov pervitínu by podľa polície mohli navážiť približne 600 dávok a zarobiť na nich 14 800 až 29 600 eur.

„Ďalší zaistený rastlinný a kryštalický materiál ešte skúmame. Medzi zaistenými vecami bola okrem šišiek marihuany zelená sušina rôznej hmotnosti a rôzne množstvá ďalšej bielej kryštalickej látky, ale aj viac ako 400 kusov tabliet rôzneho tvaru, veľkosti a farby,“ spresnil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Polícia pri domových prehliadkach zaistila tiež predmety na užívanie drog, peňažnú hotovosť, mobily či rôzne technické prostriedky na spracovávanie a uchovávanie dát, ich prenos cez internet a pamäťové nosiče.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko