Na hlavný obsah

Slováka v Británii odsúdili za znásilnenie 11-ročného dievčaťa

Pred súdom sa k skutku priznal.

Slováka v Británii odsúdili za znásilnenie 11-ročného dievčaťa
Ilustračná snímka Foto: TASR

Tínedžer slovenského pôvodu sa v Spojenom kráľovstve podľa miestnych úradov dopustil trestného činu znásilnenia 11-ročného dievčaťa. Incident sa stal v júli 2016, vtedy 16-ročný Marek Slepčík na párty v dome v liverpoolskej mestskej časti Kensington znásilnil opité dievča.

Krátko na to ho zatkla tamojšia polícia a vypočul súd. V októbri ho prepustili na kauciu, no zadržali mu pas. Chlapcova matka však požiadala britské úrady o núdzové vystavenie cestovných dokladov a páchateľ tak následne ušiel na Slovensko.

Podľa prokurátorky Martine Snowdonovej Slepčíkova matka v žiadosti o vystavenie dokladov uviedla, že pôvodný pas sa stratil.

„Keby si bol dospelý a cestoval takto na vlastnú päsť, bola by to významná priťažujúca okolnosť. Zdá sa však, že za tento skutok môžu skôr tvoji rodičia a mali by sa hanbiť za to, čoho sa dopustili,“ poznamenal sudca Andrew Menary.

Slepčík sa pre nízky vek v čase spáchania skutku vyhol väzeniu, odsúdili ho na štyri roky a desať mesiacov v nápravnovýchovnom ústave pre mladistvých. Na neurčito bude mať záznam v registri sexuálnych deliktov. V marci tohto roka naňho vydali európsky zatykač a 27. júla ho dopravili naspäť do Spojeného kráľovstva. Na Slovensku strávil vo väzení 145 dní.

Pred súdom v Liverpoole sa nedávno prostredníctvom videozáznamu z väzenia priznal, že znásilnil dievča mladšie ako 13 rokov. Predtým akýkoľvek sexuálny kontakt s obeťou odmietal, no usvedčili ho vzorky spermií.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet