Na hlavný obsah

Do Vianoc sa zrejme dočkáme ďalších kôl plošného testovania

Žiaci sa do škôl zatiaľ zrejme nevrátia.

Do Vianoc sa zrejme dočkáme ďalších kôl plošného testovania
Na snímke zľava predseda vlády SR Igor Matovič a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. Foto: TASR

Po pondelkovom (23. 11.) prerušenom rokovaní Ústredného krízového štábu SR oznámil premiér Igor Matovič (OĽANO) schválenie návrhu naplánovania ďalších troch kôl plošného testovania Slovákov na koronavírus. Uskutočniť by sa mali počas decembra (prvé počas víkendu 5. 12. – 6. 12.). „Bude to testovanie antigénovými testami, priebeh sa bude musieť modifikovať na zmenu klimatických podmienok. Prvé testovanie by malo mať podobu screeningu, teda plošne a následne sa zameriame na problematické regióny či mestečká a obce,“ konkretizoval.

Druhý stupeň základných škôl a stredné školy sa podľa predsedu vlády zatiaľ neotvoria. Uvoľňovanie opatrení prichádza do úvahy v momente, keď počet prípadov klesne na hranicu 750 denne.

Na rokovanie prišiel s návrhom, aby sa žiaci mohli vrátiť do škôl dva týždne pred vianočnými prázdninami. Návrh však potrebuje dopracovať s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom (SaS) aj mestami a obcami. Bližšie informácie poskytne vláda podľa slov Matoviča v najbližších dňoch.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko