Na hlavný obsah

Jubilejný tisíci triumf na kurtoch mal pre Nadala trpkú príchuť

Bez publika to nie je ono, vyhlásil.

Jubilejný tisíci triumf na kurtoch mal pre Nadala trpkú príchuť
Foto: SITA/AP

Za iných okolností by to bola obrovská sláva a Rafael Nadal by si za dosiahnutie daného úspechu vyslúžil dlhý potlesk stojacich fanúšikov. V stredu (4. 11.) na turnaji ATP v Paríži však španielsky tenista pokoril v osemfinále métu 1 000 víťazstiev na okruhu pred prázdnymi tribúnami 20-tisícového štadióna. Podarilo sa mu to ako štvrtému hráčovi tenisovej histórie, pred ním túto métu v Open ére dosiahli len Jimmy Connors (1 274 triumfov), Roger Federer (1 242) a Ivan Lendl (1 068).

„Mám zmiešané pocity. Je veľký rozdiel v tom, že na tribúnach nie sú žiadni priaznivci,“ vyhlásil po úspešnom súboji 34-ročný Nadal. „Tisícka je špeciálne číslo. Takýto triumf je výnimočný, ale bez publika to nie je ono,“ dodal španielsky tenista a neskôr krátko pózoval pri monitore s číslom 1 000. Vzápätí si zbalil veci a stratil sa v útrobách arény.

Prvý triumf na okruhu ATP dosiahol Rafael Nadal ako 15-ročný v máji 2002 na turnaji na Mallorce, o rok neskôr šokoval tenisový svet triumfom nad krajanom Albertom Costom v Monte Carle. Ako 24-ročný už mal na svojom konte 500 triumfov a teraz ich zaokrúhlil na tisíc. Vyšlo z toho zatiaľ 86 turnajových titulov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport