Na hlavný obsah

Pôdohospodársku platobnú agentúru dočasne povedie Jánoš

Doterajšie výberové konania nepriniesli jasný výsledok, tvrdí Mičovský.

Pôdohospodársku platobnú agentúru dočasne povedie Jánoš
Na snímke minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský. Foto: TASR

Dočasným generálnym riaditeľom Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) bude od 1. decembra 2020 na obdobie dvoch-troch týždňov Jaroslav Jánoš, doterajší riaditeľ odboru vnútornej kontroly PPA. Oznámil to v pondelok (30. 11.) minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽANO). Súčasný šéf PPA Tibor Guniš na svojom poste končí posledným novembrovým dňom.

„Je to naozaj len na toto obdobie, pretože najneskôr do 19. decembra bude na základe výberových rozhovorov menovaný do funkcie nový generálny riaditeľ,“ spresnil Mičovský.

Doterajšie výberové konanie na post generálneho riaditeľa neprinieslo podľa neho jednoznačný výsledok. „Rozhodol som sa preto použiť formu výberu, ktorú sme doteraz nepoužili, a to formu tzv. výberového rozhovorového konania. Táto forma v online priamom prenose umožní komisiou vybrať si z uchádzačov toho najvhodnejšieho,“ priblížil agrominister.

Prihlásiť sa do výberového konania sa dá najneskôr 9. decembra.„Pánovi Gunišovi pripíšeme k dobru jeho odbornosť, aj morálnu integritu. Možno vo výkonnosti – v schopnosti vedieť nielen pomenovať kritické miesta, ale vedieť aj tvrdo zasiahnuť, vidím po jeho niekoľkomesačnom pôsobení vo funkcii nedostatky. Možno som ich mal skôr vnímať, možno som o nich mal častejšie s pánom Gunišom rozprávať, alebo aj možno viac pritlačiť na ich riešenie,“ dodal Mičovský pri hodnotení odchádzajúceho šéfa PPA.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika