Na hlavný obsah

Súd uznal sedemnásťročnú Juditu vinnou z vraždy kamaráta

Vymeral jej trest odňatia slobody na 12 rokov a 4 mesiace.

Súd uznal sedemnásťročnú Juditu vinnou z vraždy kamaráta
Na snímke uprostred 17-ročná Judita prichádza na Okresný súd SR v Žiline. Foto: TASR

Na nepodmienečný trest odňatia slobody v dĺžke 12 rokov a 4 mesiace odsúdil Okresný súd v Žiline Juditu za minuloročnú vraždu svojho kamaráta a spolužiaka Tomáša. Proces trval takmer jedenásť mesiacov a jeho pojednávania boli neverejné. Súd sa stotožnil s tvrdeniami obžaloby, že Judita držala v ruke vražedný nôž.

„V tomto konaní bolo trinásť pojednávaní, na ktorých odzneli svedecké výpovede, vypočúvali sa znalci a predkladali sa ďalšie vecné dôkazy, na základe ktorých nie je možné dôjsť k inému právnemu a skutkovému záveru ako k tomu, že skutok spáchala obžalovaná. Preto považujeme rozhodnutie súdu za vecne správne,“ uviedol bezprostredne po vynesení rozsudku splnomocnený zástupca rodiny zavraždeného Tomáša Ján Halagan.

Podľa rozsudku mala Judita svojmu kamarátovi spôsobiť najmenej 49 bodno-rezných poranení na rôznych častiach tela. Jej otec Miloš novinárom oznámil, že priamo na mieste podali voči rozsudku odvolanie.

„Judita skutok, ktorý je jej kladený za vinu, nespáchala. Rozhodnutie senátu vnímame ako nespravodlivé a svojvoľné s hrubým porušením trestného poriadku a so závažnými procesnými pochybeniami. Takisto dôkazná situácia preukázala Juditinu nevinu, obžaloba nepredložila jediný dôkaz a nikdy sa s tým nezmierime,“ vyhlásil otec odsúdenej s tým, že naďalej verí verzii svojej dcéry, že sa s Tomášom stali obeťou prepadnutia.

Tragédia sa stala 16. mája 2019 v byte na žilinskom sídlisku Vlčince. Polícia po Tomášovej smrti krátko pracovala s verziou útoku falošného odpočtára elektriny, ktorú záchranárom ponúkala samotná Judita. O tri dni neskôr však práve ju obvinili z brutálnej vraždy a od 23. mája minulého roka je vo väzbe. Jeden z dvoch nožov našli policajti v detskej izbe u Judity, ktorá mala v čase spáchania skutku 16 rokov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko