Na hlavný obsah

Gröhling: Maturity budú, pred nimi spustíme testovacie verzie

Písomné maturitné skúšky sú naplánované od 16. do 19. marca.

Gröhling: Maturity budú, pred nimi spustíme testovacie verzie
Netradičné odovzdávanie kníh a preberanie vysvedčení na Gymnáziu na Poštovej ulici v Košiciach 30. júna 2020. Foto: TASR

Maturita na základe aritmetického priemeru, ako to bolo v školskom roku 2019/2020, sa tento rok už organizovať nebude. V koncoročnom rozhovore to pre TASR potvrdil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS). Uviedol, že išlo len o jednorazová záležitosť.

„Na základe situácie, ktorá bude, budeme uvažovať o tom, ako rozšíriť čas maturít, kedy by sa mohli konať,“ povedal. Rovnako sa podľa neho bude uvažovať o tom, z čoho by mohli byť jednotlivé skúšky. V diskusii sú aj iné možnosti v rámci externej, teda písomnej časti maturitnej skúšky.

„Potrebujeme ešte pár týždňov na to, aby sme logisticky vedeli nachystať jednotlivé veci,“ vyhlásil šéf rezortu školstva. Informácie o maturitách plánujú zverejniť v januári 2021.

Minister podotkol, že v roku 2022 by sa mala prvýkrát celoplošne uskutočniť online externá časť maturitnej skúšky. „Predtým budeme mať ešte viaceré testovacie verzie, aby si to mohli stredoškoláci vyskúšať,“ dodal.

Podľa sprievodcu školským rokom 2020/2021 sú písomné maturitné skúšky naplánované od 16. do 19. marca 2021. Termíny ústnych maturitných skúšok určí odbor školstva okresného úradu od 17. mája do 4. júna.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko