Na hlavný obsah

Megatrolejbus sa osvedčil, Bratislava chce zakúpiť 16 dlhých vozidiel

Nahradiť by mal stroje na najvyťaženejšej linke.

Megatrolejbus sa osvedčil, Bratislava chce zakúpiť 16 dlhých vozidiel
Megadlhý trolejbus. Foto: FB Dopravný podnik Bratislava

Skúška najdlhšieho trolejbusu v podmienkach bratislavskej mestskej hromadnej dopravy sa skončila úspešne. Dopravný podnik Bratislava (DPB) na sociálnej sieti uvádza, že testovanie prekonalo všetky očakávania.

„Megatrolejbus si hravo poradil so všetkými ostrými križovatkami a bez problémov zvládol aj úzke bratislavské uličky,“ uviedol dopravca. Potvrdil, že plánuje nakúpiť 16 vozidiel, ktoré by sa mohli v prevádzke objaviť do roku 2023. Nahradiť by mali súčasné vozidlá na najvyťaženejšej linke 201 z Hlavnej stanice na Dolné hony (Vrakuňa).

Oproti súčasným vozidlám ponúka 24-metrový megatrolejbus až o tretinu vyššiu kapacitu a bez tlačenia sa odvezie viac ako 200 cestujúcich.

Najbližšie podobne dlhé vozidlá jazdia v Linzi a vo viacerých švajčiarskych mestách. Keďže s takýmito dlhými, veľkokapacitnými vozidlami v Bratislave ešte nie sú skúsenosti, DPB pred vyhlásením súťaže na nákup nových vozidiel oslovil viacerých výrobcov so žiadosťou o možnosť testovania. V uliciach hlavného mesta testovali vozidlo výrobcu, ktorý na žiadosť reagoval pozitívne. Vozidlo sa objavilo v uliciach Bratislavy v prvej polovici novembra.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny