Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Namíbia vyhlásila aukciu, predá 170 slonov

Vlani predávali byvoly, žirafy alebo gazely.

Namíbia vyhlásila aukciu, predá 170 slonov
Slon sa ochladzuje v malom rybníku. Foto: TASR/AP

Štát na juhu Afriky k tomu vedú katastrofálne suchá, ktoré ohrozujú slonie stáda, oznámilo namíbijské ministerstvo životného prostredia. Informáciu o aukcii 170 slonov zverejnil štátny denník New Era, podľa ktorého slonov v Namíbii pribúda rovnako ako ich konfliktov s ľuďmi. „Vzhľadom na sucho a zvyšujúci sa počet slonov sme nútení ich stav zredukovať,“ uvádza sa v inzercii.

Ponuky môžu predkladať miestni občania i cudzinci do 29. januára. Musia ale splniť podmienky, ku ktorým patrí dôkaz, že môžu zviera umiestniť do karantény a že majú k dispozícii vhodné zariadenie, v ktorom bude žiť. Cudzinci potom musia predložiť súhlas úradov svojich krajín k dovozu zvieraťa.

Namíbia týmto spôsobom riešila problémy so suchom aj vlani, kedy predala až 1 000 divokých zvierat, ktorým hrozila smrť hladom. Okrem slonov sa vlani predávali aj byvoly, žirafy alebo gazely. Juhoafrická zem tak mohla investovať 1,1 milióna dolárov na ochranu prírody. V Namíbii žilo v roku 1995 asi 7 500 slonov, vlani už 24 000. Krajina čelí najhoršiemu suchu za posledné storočie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet