Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Nemocnica vo Svidníku hlási plne vyťažené oddelenie pre COVID pacientov

Terajší stav preťažuje aj personál.

Nemocnica vo Svidníku hlási plne vyťažené oddelenie pre COVID pacientov
Koronavírus v nemocniciach. Foto: TASR/AP

Svidnícka nemocnica má plne obsadené COVID oddelenie. Podľa komunikačného manažéra a hovorcu siete nemocníc Svet zdravia Tomáša Kráľa mala plne vyťaženú kapacitu už počas víkendu (19. 12. – 20. 12.).

„Ide o 34 lôžok, z toho sú štyri s umelou pľúcnou ventiláciou. Nezmenená situácia bola aj dnes ráno. Vedenie nemocnice apeluje na prísne dodržiavanie protipandemických opatrení,“ uviedol Kráľ.

Súčasný stav podľa jeho slov veľmi preťažuje zdravotnícky personál a vytvára enormný tlak na všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v regióne. „Aktuálne je v karanténe približne desať percent personálu, akútna zdravotná starostlivosť pre ostatných pacientov je plne zabezpečená,“ doplnil.

„Nemocnica je v krízovom režime. Situácia začína byť neudržateľná. Preto vyzývam všetkých, aby obmedzili všetky nepotrebné stretnutia a nákupy. Nie je potrebné v tomto čase mať nakúpené úplne všetko a drahé darčeky. Verím, že po skončení sa tejto pandemickej situácie budeme môcť všetci slobodne fungovať a užívať si blízkosť svojich príbuzných,“ zdôraznila primátorka Svidníka Marcela Ivančová a apelovala na ľudí, aby dodržiavali všetky opatrenia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny