Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Pred rokom a pol ukončil kariéru, Čech sa znovu postavil do bránky

Je aj na súpiske pre Premier League.

Pred rokom a pol ukončil kariéru, Čech sa znovu postavil do bránky
Bývalý brankár Chelsea Londýn Petr Čech na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Český futbalový brankár Petr Čech po piatich rokoch opäť nastúpil za FC Chelsea. Zaskočil v zápase rezervných tímov proti Tottenhamu a pripísal si výhru 3:2.

Čech pred rokom a pol ukončil kariéru ako hráč Arsenalu a do Chelsea sa vrátil ako funkcionár. „Modrí“ však napokon potrebovali jeho služby aj na trávniku, pretože jeden z brankárov rezervy Chelsea sa presunul k A-tímu a druhý mal zápas čerstvo za sebou. „V uplynulých mesiacoch som sa poctivo pripravoval, no stretnutia som nehral a človek vypadne z tempa. Prvých 20 minút duelu mi chýbali automatizmy z minulosti, no potom som sa prispôsobil tempu hry a druhý polčas mi už spôsoboval radosť,“ prezradil svoje pocity po nečakanom reštarte kariéry Čech pre iDnes.cz.

Tridsaťosemročný veterán musí byť v strehu aj naďalej, Chelsea ho zapísala aj na súpisku pre najvyššiu anglickú súťaž. „Zápas splnil účel, presne toto som potreboval. Ak by náhodou prišlo k situácii, že by som musel nastúpiť v Premier League, s dlhou pauzou by to bolo zložité. Toto ma naštartovalo. Momentálne vo výhľade žiaden duel nie je, no začal som trénovať, aby som bol pripravený, keď bude treba,“ informoval Čech.

Petr Čech pôsobil v Chelsea v rokoch 2004-2015. Odchytal za ňu 333 duelov. Ďalšie štyri sezóny strávil v Arsenale Londýn.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport