Na hlavný obsah

Uviazli ste v Británii? Môžete prejsť do Francúzska, ale iba s testom

Nesmie byť starší ako tri dni.

Uviazli ste v Británii? Môžete prejsť do Francúzska, ale iba s testom
Cestujúci s ochrannými maskami. Foto: TASR/AP

Občania SR prichádzajúci zo Spojeného kráľovstva, ktorí uviazli na hraničnom priechode, môžu od stredy (23. 12.) vstupovať na územie Francúzska. Podmienkou je však negatívny test na ochorenie COVID-19. Môže isť o PCR i antigénový test, ktorý je schopný odhaliť aj nový kmeň koronavírusu, informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Test nesmie byť starší ako 72 hodín od doručenia jeho výsledku. Na výsledok antigénového testu sa čaká približne 30 minút. Odberné testovacie miesta sú k dispozícii na britsko-francúzskych hraničných priechodoch,“ približuje slovenský rezort diplomacie. Uvedený režim platí do 31. decembra 2020, s možným predĺžením do 6. januára 2021.

Britská vláda zároveň upozorňuje, aby sa ďalší vodiči nákladných áut nepokúšali dostať do oblasti Kentu a Doveru, keďže sú cesty preplnené. Uvoľnenie všetkých prechodných trás môže trvať aj niekoľko dní. Britská armáda zriadila niekoľko odberových miest vyhradených na testovanie uviaznutých vodičov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet