Na hlavný obsah

Veľká pocta legende. Štadión v Neapole už nesie meno Maradonu

Ikona klubu nedávno opustila tento svet.

Veľká pocta legende. Štadión v Neapole už nesie meno Maradonu
Obrovská vlajka s podobizňou Diega Maradonu a nápisom Kráľ je vyvesená na štadióne San Paula. Foto: TASR/AP

Futbalový štadión v Neapole premenovali. Po novom je už oficiálne pomenovaný po Diegovi Armandovi Maradonovi. Mestská rada v piatok (4. 12.) jednomyseľne schválila zmenu názvu štadióna San Paolo na návrh starostu Luigiho de Magistrisa. Pomenovali ho po argentínskom velikánovi, ktorý zomrel minulý týždeň na zlyhanie srdca.

Maradona je ikonou klubu SSC Neapol. V jeho drese hral v rokoch 1984 až 1991. Vybojoval s ním dva ligové tituly (1987, 1990), Taliansky pohár (1987), taliansky Superpohár (1990) a v roku 1989 aj Pohár UEFA. Niekoľko desaťročí bol najlepším strelcom Neapola so 115 presnými zásahmi v 259 zápasoch. V roku 2017 ho prekonal Marek Hamšík. Premenovanie štadióna žiadali od mesta aj fanúšikovia klubu.

Mestská rada schválila návrh, v ktorom Maradonu označila za „najvýznamnejšieho futbalistu všetkých čias a šampióna, s ktorým sa identifikuje celé mesto“. Už pred tromi rokmi získal Maradona v Neapole čestné občianstvo a na dátum jeho pohrebu vyhlásilo mesto deň smútku, informovala agentúra DPA.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport