Na hlavný obsah

Delegácia IIHF je v Rige. Hokejový šampionát by mal byť iba u nás, znie z Lotyšska

Bratislava ostáva alternatívou.

Delegácia IIHF je v Rige. Hokejový šampionát by mal byť iba u nás, znie z Lotyšska
Archívne foto zo zápasu hokejistov Slovenska a Lotyšska. Foto: TASR

Prezident Lotyšskej hokejovej federácie (LHF) Aigars Kalvitiš uviedol, že jeho krajina je blízko k tomu, aby sama usporiadala celý turnaj majstrovstiev sveta v hokeji 2021.

„Naše zdroje uvádzajú, že Rada IIHF bola blízko k rozhodnutiu určiť Rigu ako jediného organizátora majstrovstiev sveta 2021,“ citoval Kalvitiša portál sportacentrs.com.

Dodal, že delegácia IIHF pod vedením generálneho tajomníka Horsta Lichtnera pricestovala do Rigy, aby skontrolovala niektoré technické prípravy, ktoré by umožňovali prijať konečné rozhodnutie. „Podľa môjho názoru je to posledný krok, takže rozhodnutie bude možné urobiť už budúci týždeň.“

MS v hokeji 2021 sa pôvodne mali konať v Lotyšsku a Bielorusku. Druhej spomenutej krajine však pre nepokoje, ktoré vypukli po výhre Aleksandra Lukašenka v prezidentských voľbách, IIHF odobrala organizátorské právo. Alternatívou bola aj spolupráca Lotyšska a Slovenska, ktoré hostilo šampionát v roku 2019. Hovorilo sa aj o tom, že celý turnaj sa odohrá v Bratislave. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) potvrdil rokovania s IIHF, táto možnosť sa ale podľa Kalvitiša vzďaľuje.

„Či sa MS budú konať iba na Slovensku? Takéto informácie sme nedostali. O Bratislave sa uvažuje ako o alternatíve. Momentálne sa zdá, že organizáciou šampionátu bude poverená Riga, ale zatiaľ neprišlo nijaké rozhodnutie, všetko je to iba môj názor. Delegácia IIHF je však v Rige, nie v Bratislave, a to je dobrá správa,“ dodal Kalvitiš. Definitíva by podľa informácií RTVS mala padnúť v pondelok 1. februára.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport