Na hlavný obsah

Diváci v Jasnej? Zatiaľ nie, prípadné vstupenky by sa nepredávali

Súťažná trať by mala vyhovovať Petre Vlhovej.

Diváci v Jasnej? Zatiaľ nie, prípadné vstupenky by sa nepredávali
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na archívnej snímke z pretekov Svetového pohára v Jasnej ešte v roku 2016. Foto: TASR

Organizátori podujatia Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej pokračujú v prípravách tratí a čakajú na informácie od Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS). Či sa v Jasnej bude konať aj obrovský slalom ako náhrada za zrušené preteky v rakúskom Semmeringu, je ešte stále otvorené.
Ženská elita zavíta do strediska v Nízkych Tatrách 6. až 7. marca, o body budú bojovať v slalome a v obrovskom slalome.

Problém s partnermi

„Naďalej intenzívne pokračujeme v prípravách. Sme v neľahkej situácii, lebo stredisko je zavreté, čakáme, kedy sa uvoľnia opatrenia. Finančná situácia nie je jednoduchá. Máme prepady tržieb a spoločnosť Tatry Mountain Resorts musela prepúšťať. Problémy intenzívne riešime. Čo sa týka príprav, situácia sa nás dotýka, ale pracujeme. Divákov dnes nemôžeme mať, takže vstupenky nemôžeme predávať. Preto máme problém aj s partnermi,“ povedal vo štvrtok (28. 1.) Matej Hulej, predseda organizačného výboru SP v Jasnej.

Záštitu nad pretekmi, v ktorých bude o popredné priečky bojovať aj Petra Vlhová, prevzali premiér Slovenskej republiky Igor Matovič (OĽANO) aj Ministerstvo dopravy a výstavby SR. „Verím, že nám to pomôže, aby sme podujatie zorganizovali najlepšie ako môžeme,“ dodal Hulej.

Slovenskí fanúšikovia v Jasnej v roku 2016. FOTO: TASR

Trať by mohla vyhovovať Slovenke

Na to, aby 25-ročná Liptáčka mohla v Jasnej vyťažiť z výhody domáceho prostredia, pracujú aj organizátori SP. „Štarty oboch tratí sú profilované tak, že nie sú vo vrstevnici, ale sú umiestnené na šikmo. Trate sme sa snažili urobiť čo najdlhšie. A to by malo vyhovovať aj Petre Vlhovej, dĺžku sme konzultovali aj s jej trénerom Liviom Magonim,“ prezradil veliteľ súťažnej trate SP Matej Kupčo.

Trať bude identická ako pred piatimi rokmi, kedy sa v rovnakom stredisku tiež bojovalo o body do SP. „Máme dostatok snehu, je to od 60 cm do 1 metra. Neprekvapia nás poveternostné vplyvy, aspoň dúfame. Sneh potrebujeme zhutniť, trať už je teraz pripravená na preteky. Laicky povedané, potrebujeme z trate dostať vzduch a nepomáha nám to, že na nej nemôžu byť ľudia. Preto ich musíme nahradiť strojmi. Aj na tréningovej trati je dostatok snehu. Pretekárky kvitujú fakt, keď je pripravená aj táto trať, preto sa snažíme robiť to čo najlepšie,“ uviedol.

O vstupenky na preteky Svetového pohára v Jasnej 2020/2021 by sa súťažilo. FOTO: TASR

Vstupenky by sa nepredávali

Súčasné nariadenia vlády SR nepovoľujú účasť fanúšikov na podujatí. Ak by sa však uvoľnili, vstupenky by nešli do predaja. „Vstupenky sa nebudú predávať. Stále platí, že preteky budú bez divákov, maximálne očakávame, že ich bude môcť byť 500. Ak to bude možné, k vstupenkám sa bude dať dostať iba formou súťaží,“ vysvetlil Hulej.

V Jasnej sa budú musieť popasovať aj s prísnymi bezpečnostnými opatreniami. Pre pandémiu koronavírusu bude oblasť pretekov hermeticky uzavretá. Vytvoria sa štyri „bubliny“, ktoré budú od seba odlíšené farbami. Bude sa striktne dohliadať na to, aby neprišlo k ich narušeniu. Celkovo sa bude podieľať na organizácii pretekov približne 500 ľudí. „Do strediska sa dostane len majiteľ akreditácie. Veríme, že sa situácia uvoľní, ale momentálne to je takto. Športovci budú izolovaní, do ich bubliny nemôže nikto vstúpiť,“ zdôraznil covid manažér SP Peter Pukalovič.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport