Hmla zmenila program Vlhovej, v nedeľu pretekať nebude

Začiatok super G dvakrát posunuli, následne odložili.

Hmla na trati v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Foto: TASR/AP

Organizátori odložili super G Svetového pohára alpských lyžiarok na pondelok (1. 2.) 10.50 h. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene sa v nedeľu nemohlo súťažiť pre hmlu v spodnej polovici trate. S číslom 20 bola na štarte pripravená slovenská reprezentantka a líderka celkového poradia SP Petra Vlhová.

Pôvodne sa malo súťažiť o 11.00 h, začiatok sa dvakrát posunul, no počasie sa neumúdrilo ani pred 13.30 h, čo bol najneskorší možný čas štartu. V kalendári však bol priestor na odloženie pretekov o deň neskôr, keďže na lyžiarky pred majstrovstvami sveta v talianskej Cortine d’Ampezzo nečaká žiadne podujatie SP. V sobotnom super-G triumfovala Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá na druhom mieste celkového poradia SP zaostáva za Vlhovou o 62 bodov.