Na hlavný obsah

Milan Ivan už oficiálne nie je šéf Zboru väzenskej a justičnej stráže

Jeho nástupcu vymenuje Kolíková.

Milan Ivan už oficiálne nie je šéf Zboru väzenskej a justičnej stráže
Na snímke dnes už bývalý šéf Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan. Foto: TASR

Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan po viac ako šiestich rokoch v nedeľu (31. 1.) skončil vo funkcii. Odstúpenie avizoval ešte 30. decembra 2020 v súvislosti s prípadom bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského.

Do funkcie ho menoval 1. októbra 2014 vtedajší minister spravodlivosti Tomáš Borec. Vtedy ako námestník pre ekonomiku nahradil Eugena Balka. Ivan v ZVJS pôsobil najskôr od roku 1982 do roku 2008, keď prešiel rôznymi pozíciami v ústave v Želiezovciach. Následne od roku 2012 pôsobil na generálnom riaditeľstve ako riaditeľ hospodárskeho odboru a ako námestník pre ekonomické veci.

Pod jeho vedením začal zbor s implementáciou projektov z európskych fondov, najmä z oblasti zdrojov, verejnej správy, integrovanej infraštruktúry, kvality životného prostredia a iných. Z jeho iniciatívy začal s projektom výstavby nového väzenského zariadenia v Rimavskej Sobote-Sabovej. Ako uvádza ZVJS, za Ivanovho pôsobenia sa zlepšili podmienky na stabilizáciu personálu ako aj spolupráca s Policajným zborom SR, Hasičským a záchranným zborom SR, ozbrojenými silami a tiež súčinnosť s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Do hodnosti generála ho v máji 2018 vymenoval vtedajší prezident SR Andrej Kiska. Nového generálneho riaditeľa ZVJS bude menovať ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko