Na hlavný obsah

Od pondelka na Slovensku očkujú už aj seniorov

Kritická infraštruktúra bude na zozname náhradníkov.

Od pondelka na Slovensku očkujú už aj seniorov
Očkovanie seniorov na Slovensku. Foto: TASR

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR od pondelka (18. 1.) začalo očkovať proti koronavírusu seniorov v domovoch sociálnych služieb a zamestnancov, ktorí sú v dennom kontakte s nimi. Uviedlo to na sociálnej sieti.

Rezort zdravotníctva tvrdí, že očkovanie seniorov je veľmi dôležité, pretože práve medzi týmito skupinami je vysoká úmrtnosť na ochorenie COVID-19. Ako ešte v piatok (15. 1.) oznámil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO), očkovaciu stratégiu prehodnotili. Po očkovaní seniorov v domovoch sociálnych služieb bude rezort pokračovať očkovaním seniorov nad 75 rokov a chronicky chorých ľudí nad 65 rokov.

Osoby z kritickej infraštruktúry sa presúvajú na zoznamy náhradníkov. Na očkovanie sa dostanú vtedy, ak zostanú nevyužité vakcíny alebo ak sa niekto na očkovanie nedostaví.

Krajčí zároveň uviedol, že po tom, ako sa dozvedel o znížení dodávok vakcín o desať percent od spoločnosti Pfizer, Slovensko okamžite reagovalo a z tzv. bazáru sa rozhodlo zakúpiť 600 000 vakcín od spoločnosti Moderna. K pondelku bolo zaočkovaných 60 079 osôb.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko