Na hlavný obsah

Ročne zarobí takmer 140 miliónov eur. Unikla Messiho zmluva

Barcelona hovorí o úniku citlivých informácií.

Ročne zarobí takmer 140 miliónov eur. Unikla Messiho zmluva
Na snímke argentínsky útočník Barcelony Lionel Messi. Foto: TASR/AP

Argentínsky futbalista Lionel Messi si v FC Barcelona užíva kráľovské peniaze. Podľa informácií denníka El Mundo podpísal v roku 2017 s katalánskym klubom štvorročnú zmluvu v celkovej hodnote 555 miliónov eur. Ročne by mal vrátane bonusov a prémií zarobiť 138 miliónov. Vedenie Barcelony mrzí únik informácií a proti denníku chystá právne kroky.

El Mundo sa odvoláva na svoje zdroje, podľa ktorých ide o najlukratívnejší kontrakt v histórii športu. Polovicu z príjmu však musí zaplatiť v Španielsku na daniach. Podľa informácií El Mundo si 33-ročný hviezdny útočník z celkovej sumy zabezpečil už 510 miliónov eur.

Barcelona odmieta zodpovednosť za zverejnenie citlivých informácií a bude denník žalovať. „Klub ľutuje publikáciu detailov zmluvy, ide o súkromný dokument, pričom obe strany sa dohodli, že nebudú podmienky zverejňovať. FC Barcelona kategoricky odmieta zodpovednosť za únik informácií a pripravuje právne kroky proti denníku El Mundo,“ uviedol v stanovisku FC Barcelona podľa agentúry AP. Klub zároveň vyjadril Messimu maximálnu podporu a bude brániť jeho meno a povesť. Messi sa zatiaľ nevyjadril.

Únik informácií o lukratívnej zmluve najväčšej hviezdy klubu prichádza v čase, keď sa Barcelona snaží čo najlepšie zvládnuť náročnú finančnú situáciu v súvislosti s pandémiou. Klub má dočasné vedenie, pretože v októbri na post prezidenta rezignoval Josep Bartomeu. Nové prezidentské voľby sú naplánované na 7. marca.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport