Na hlavný obsah

Skutok sa stal či koniec výletov na jachte. Politici reagujú na rozsudok v kauze falšovania zmeniek

Mafia dnes prehrala, napísal Šeliga.

Skutok sa stal či koniec výletov na jachte. Politici reagujú na rozsudok v kauze falšovania zmeniek
Na snímke sprava odsúdený Pavol Rusko a právny zástupca obžalovaných Marek Mara. Foto: TASR

V kauze miliónových televíznych zmeniek dnes rozhodla spravodlivosť. Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísal predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO). Reagoval tak na rozhodnutie senátu Najvyššieho súdu SR (NS SR), na základe ktorého si v kauze miliónových televíznych zmeniek podnikateľ Marian Kočner a exriaditeľ TV Markíza Pavol Rusko odsedia vo väzení zhodne po 19 rokov.

„Skutok sa stal, najvyšší súd ich uznal vinnými. Éra Mariana Kočnera sa definitívne skončila. Časy, kedy sa Marian Kočner mohol spoľahnúť na svojich politických ochrancov a kamarátov, ktorí mu roky kryli chrbát, sú preč,” napísala vicepremiérka SR Veronika Remišová (Za ľudí). Prípad Kočnera a Ruska je podľa nej ukážkou toho, ako môžu štátne orgány fungovať, ak nie sú zneužívané a korumpované systémom „našich ľudí”.

Snaha o obrovský podvod, arogancia a bohorovnosť Kočnera a Ruska, ktorú odhalilo vyšetrovanie a dokazovanie, ukázala podľa podpredsedu NR SR Juraja Šeligu (Za ľudí) dve tváre Slovenska. „Mafiu, ktorá sa cítila nedotknuteľne a vyšetrovateľov a prokurátorov, ktorí sa neboja a robia si svoju prácu poctivo. Mafia dnes prehrala,” uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti. „Kočner začína hľadieť spravodlivosti priamo do očí. Devätnásť rokov bude dlhý pohľad,” dodal.

„Žeby predsa len existovala na Slovensku spravodlivosť? Dnes dala o sebe vedieť výrazným spôsobom,” napísal na sociálnej sieti predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) Michal Šipoš.

Podľa europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) sú Kočner a Rusko tam, kde patria. „Koniec výletov na jachte, návštev generálnej prokuratúry, sledovania novinárov a ich rodín, koniec odtučňovacích kúr v Indii a koniec šikany nepohodlných, ktorí bojovali proti gaunerom ako Kočner a Rusko. Ich koniec je presne taký, aký si zaslúžili,” uviedla Nicholsonová na sociálnej sieti.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko