Na hlavný obsah

Skvelé správy pre fanúšikov tenisu. Australian Open bude s divákmi

Celkovo pôjde o približne 50 % z priemernej návštevnosti za uplynulé tri roky.

Skvelé správy pre fanúšikov tenisu. Australian Open bude s divákmi
Na archívnej snímke víťaz Australian Open 2020 - sbrský tenista Novak Djokovič. Foto: TASR/AP

Tenisový Australian Open môže denne navštíviť až 30 000 divákov. V sobotu (30. 1.) o tom informoval minister športu štátu Viktória Martin Pakula s tým, že záverečných šesť bude kapacita Melbourne Parku nižšia o päťtisíc divákov oproti prvým ôsmim dňom.

„Bude to najvýznamnejšie medzinárodné podujatie s diváckou účasťou za uplynulé mesiace. V závere turnaja budeme mať v aréne Roda Lavera úžasnú atmosféru, ktorá nebude v ničom zaostávať za predchádzajúcimi ročníkmi,“ povedal podľa AP Pakula. Prvý grandslamový turnaj sezóny si môže na tribúnach užiť až 390 000 ľudí, čo je približne 50 % z priemernej návštevnosti za uplynulé tri roky.

Podujatie sa pre pandémiu koronavírusu rozbehne 8. februára, o tri týždne neskôr ako zvyčajne. V súčasnosti je v celom štáte Viktória, ktorý má približne 6,7 milióna obyvateľov, len 23 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19. K lokálnej nákaze navyše neprišlo už 24 dní.

Prísne opatrenia sa vzťahujú aj na súťažiacich. Ihneď po prílete museli všetci tenisti nastúpiť do dvojtýždňovej karantény a opustiť ju mohli len na niekoľko hodín za účelom tréningu. Úplný zákaz vychádzania mala len malá skupinka športovcov, ktorá do krajiny pricestovala charterovými letmi v réžii usporiadateľov, niekoľko ľudí na ich palube totiž malo pozitívny test na koronavírus.

Rakúsky tenista Dominic Thiem (vpravo) stojí na balkóne svojho ubytovania v austrálskom Adelaide 19. januára 2021. FOTO: TASR/AP

Prístup vedenia turnaja ocenila aj sedemnásobná víťazka podujatia Američanka Serena Williamsová: „Vydržať 14 dní na izbe je bláznivé a veľmi náročné. Stojí to však za to, pretože po uplynutí karantény sa môžete v podstate vrátiť do normálneho života. Je to správny prístup. V konečnom dôsledku je totiž prvoradé, aby sme boli všetci v bezpečí.“

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport