Na hlavný obsah

V Tokiu je situácia vážna. Osud olympiády závisí od dostupnosti vakcín, tvrdí Bill Gates

Na boj proti koronavírusu venoval už 1,75 miliardy dolárov.

V Tokiu je situácia vážna. Osud olympiády závisí od dostupnosti vakcín, tvrdí Bill Gates
Na archívnej snímke z 5. mája 2019 je zakladateľ spoločnosti Microsoft a jeden z najbohatších ľudí na svete Bill Gates. Foto: TASR/AP

Osud olympijských hier v Tokiu závisí od dostupnosti vakcín proti COVID-19 a rýchlosti ich distribúcie do jednotlivých krajín na celom svete. Vyhlásil to americký miliardár a filantrop Bill Gates. Jeho nadácia dosiaľ podporila boj proti koronavírusu sumou 1,75 miliardy dolárov.

„Najbližšie mesiace rozhodnú o osude OH v Tokiu. Veľmi záleží na tom, ako bude prebiehať distribúcia vakcín a progres očkovania populácie. Myslím si, že ak pôjdu veci ako po masle, bude sa môcť olympiáda uskutočniť v stanovenom termíne. Robíme všetko pre to, aby sa vakcíny dostali čo najskôr k ľuďom a tí sa čo najskôr mohli vrátiť k bežnému životu,“ poznamenal softvérový mág v rozhovore pre periodikum Kjódó News.

V japonskej metropole je momentálne situácia s pandémiou koronavírusu veľmi vážna. Správy o možnom presune olympiády z Tokia na Floridu však poprel Medzinárodný olympijský výbor (MOV), ktorého exekutíva sa zaoberá riešením situácie aj na stredajšom (27. 1.) zasadnutí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport