Na hlavný obsah

V USA popravili ženu prvý raz po takmer 70 rokoch

Dopustila sa brutálnej vraždy.

V USA popravili ženu prvý raz po takmer 70 rokoch
Na nedatovanej snímke pózuje Lisa Montgomeryová. Foto: TASR/AP

Za vraždu tehotnej ženy popravili v stredu (13. 1.) v americkom štáte Indiana smrtiacou injekciou Lisu Montgomeryovú. Ide o prvú ženu popravenú v Spojených štátoch za takmer 70 rokov, informovali agentúry AP a AFP.

Montgomeryovú popravili vo federálnej väznici v Terre Haute v Indiane. Za mŕtvu ju vyhlásili o 1.31 h miestneho času (7.31 h SEČ).

Administratíva odchádzajúceho prezidenta Donalda Trumpa v júli 2020 po 17-ročnej odmlke obnovila federálne popravy. Montgomeryová bola odvtedy jedenástym popraveným odsúdencom.

Odvolací súd v utorok (12. 1.) popravu Montgomeryovej pozastavil krátko po tom, ako iný súd zrušil pondelkové rozhodnutie súdu v Indiane, približuje AP. Sudca v Indiane rozhodol odložiť popravu z dôvodu možnej duševnej choroby odsúdenej. Najvyšší súd však v noci na stredu svojím rozhodnutím popravu povolil.

Lisa Montgomeryová v roku 2004 najprv pomocou povrazu uškrtila 23-ročnú Bobbie Jo Stinnettovú v ôsmom mesiaci tehotenstva a potom jej z tela vyrezala dievčatko, s ktorým ušla a tvrdila, že ide o jej vlastné dieťa. Zatkli ju na druhý deň. V roku 2007 ju odsúdili na trest smrti. Dcéra zavraždenej ženy má v súčasnosti 16 rokov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet