Chára asistoval Pánikovi na gól, Washington však získal iba bod

Rovnako dopadol aj Tatarov Montreal.

Na snímke zľava Slováci v drese Washingtonu Capitals - Zdeno Chára a Richard Pánik. Foto: SITA/AP

Ani gól slovenského útočníka Richarda Pánika po asistencii krajana Zdena Cháru nestačil hokejistom Washingtonu na víťazstvo v domácom súboji NHL s Pittsburghom v noci na stredu (24. 2.). Penguins zvíťazili 3:2 po predĺžení, keď o ich výhre rozhodol v 62. minúte Kasperi Kapanen.

Pánik dosiahol druhý presný zásah v sezóne, keď v 25. minúte vyrovnal na 1:1. Pri jednoduchej priamočiarej akcii si prebral Chárovu prihrávku, cez obrancu sa predral do zakončenia a skóroval. Na ľade strávil vyše 13 minút a zapísal si jeden plusový bod. Chára odohral vyše 18 minút a tiež si okrem jedného kanadského bodu zapísal aj jeden plusový bod. Penguins zdolali Caps štvrtýkrát z doterajších piatich tohtosezónnych vzájomných duelov.

Nevyhral ani Montreal, ktorý podľahol na ľade Ottawy 4:5 po nájazdoch. V nich o triumfe Senators rozhodli úspešné pokusy Tima Stutzla a Josha Norrisa. Slovenský útočník Canadiens Tomáš Tatar nebodoval, odohral takmer 16 minút a zapísal si jeden mínusový bod.