Na hlavný obsah

Francúzskeho herca Depardieua vlani obvinili zo znásilnenia o obťažovania

Herec obvinenia odmieta.

Francúzskeho herca Depardieua vlani obvinili zo znásilnenia o obťažovania
Na archívnej snímke z 14. februára 2016 herec Gérard Depardieu. Foto: TASR/AP

Francúzskeho herca Gérarda Depardieua v decembri minulého roka obvinili zo znásilnenia a sexuálneho obťažovania, informoval v utorok (23. 2.) spravodajský web France Info, ktorý sa odvolal na justičné zdroje. Herec svoju vinu popiera.

Trestné oznámenie na 72-ročného herca podala nemenovaná mladá herečka v auguste roku 2018. V júni roku 2019 jej sťažnosť zamietli pre nedostatok dôkazov. Neskôr však vyšetrovatelia kauzu otvorili znova a vlani v decembri vzniesli voči hercovi obvinenie, dodal justičný zdroj.

Sťažovateľka na polícii obvinila herca z dvoch znásilnení a sexuálnych útokov, ktoré sa odohrali v jeho v sídle v 6. parížskom obvode, a to 7. a 13. augusta 2018. Podľa zdroja oboznámeného s touto kauzou je Depardieu priateľom rodiny obete. „Vôbec to nesúviselo s (ich) profesiou,“ uviedol tento zdroj, zatiaľ čo francúzska tlač spomínala, že k znásilneniu malo dôjsť počas skúšky pre divadelné predstavenie.

Hervé Témime, hercov právnik, ktorého kontaktovala agentúra AFP, „vyjadril poľutovanie nad tým, že tieto informácie boli zverejnené“. Na slobode vyšetrovaný Depardieu podľa právnika „úplne popiera“ skutky, z ktorých je obvinený. Právna zástupkyňa sťažovateľky odmietla záležitosť komentovať, pričom žiadala o rešpektovanie práva svojej mandantky na súkromie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet