Na hlavný obsah

Gáboríkov rekord je minulosťou, prekonal ho 15-ročný hráč Banskej Bystrice

Je to úžasný pocit, hovorí mladík.

Hokejista Banskej Bystrice Dalibor Dvorský sa stal najmladším strelcom v histórii najvyššej slovenskej súťaže. V utorkovom (2. 2.) zápase Tipos extraligy proti Nitre (6:1) prekonal vo veku 15 rokov, 7 mesiacov a 18 dní rekord Mariána Gáboríka z roku 1998.

Gáborík dosiahol rekordný zápis vo veku 16 rokov a 27 dní. Dvorský strelil svoj gól v 48. minúte, zavŕšil ním hladký triumf Bystričanov na 6:1. Po prihrávke Jacoba Cardwella si nakorčuľoval spoza bránky do priestoru medzi kruhmi a presnou strelou prekonal brankára Juraja Beržinca.

„Uvedomujem si, čo sa stalo. Je to úžasný pocit, veľmi sa teším, že som najmladším hráčom v extralige, ktorý dal gól. Som rád, že mi to tam padlo a predbehol som Mariána Gáboríka. Urobím všetko pre to, aby som mal podobnú kariéru ako on. Veľmi si tento okamih vážim. Pri mojom góle odviedol pred bránkou dobrú robotu Kabáč, clonil. Bez neho by som tento presný zásah nezaznamenal,“ povedal Dvorský.

O mladom útočníkovi sa hovorilo aj začiatkom januára, keď dostal príležitosť v zápase Banskej Bystrice s Novými Zámkami (1:4). Vtedy sa vo veku 15 rokov, 6 mesiacov a 24 dní stal historicky druhým najmladším hráčom so zápasom v extralige. Primát v tejto štatistike drží Andrej Podkonický, ktorý v sezóne 1993/1994 debutoval vo veku 15 rokov, 4 mesiace a 19 dní.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport