Na hlavný obsah

Hromadný útek stovky väzňov na Haiti si vyžiadal desiatky mŕtvych

Zomrel aj najhľadanejší zločinec.

Hromadný útek stovky väzňov na Haiti si vyžiadal desiatky mŕtvych
Útek z väznice na Haiti. Foto: SITA/AP

Z väznice na Haiti utieklo vyše 400 väzňov. Násilím sprevádzaný útek si vyžiadal 25 mŕtvych vrátane riaditeľa väznice, informovali v piatok (26. 2.) tamojšie úrady.

Minister pre komunikáciu Frantz Exantus podľa agentúry AFP uviedol, že k hromadnému úteku z väznice na predmestí hlavného mesta Port-au-Prince došlo ešte vo štvrtok (25. 2.), pričom odvtedy zahynulo 25 ľudí vrátane šiestich väzňov a riaditeľa väznice Paula Hectora Josepha. „Medzi zabitými sú aj niektorí obyčajní občania, ktorých väzni zavraždili počas úteku,“ dodal Exantus.

Agentúra AP uviedla, že medzi obeťami je aj vodca jedného z miestnych gangov Arnel Joseph. Podľa niektorých správ bolo cieľom hromadného úteku práve oslobodenie Josepha, ktorý bol na Haiti najhľadanejším zločincom až do jeho zatknutia v roku 2019.

Vodca jedného z miestnych gangov Arnel Joseph vo väznici. FOTO: SITA/AP

Polícia uviedla, že Joseph deň po úteku z väzenia jazdil na motorke v meste L’Estere. Na kontrolnom stanovišti ho spozorovali policajti, pričom Joseph vytiahol zbraň. Počas prestrelky s policajtmi zahynul. Podľa AP bol tento útek z väzenia najväčší a najkrvavejší v krajine za posledné desaťročie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet