Na hlavný obsah

Jacquelin obhájil titul majstra sveta v stíhačke, Šimovi preteky nevyšli a skončil na 53. mieste

Na druhom mieste skončil Švéd Samuelsson.

Jacquelin obhájil titul majstra sveta v stíhačke, Šimovi preteky nevyšli a skončil na 53. mieste
Na snímke francúzsky biatlonista Émilien Jacquelin. Foto: SITA/AP

Francúz Émilien Jacquelin triumfoval v nedeľných (14. 2.) stíhacích pretekoch na 12,5 km na 52. majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke. Obhajca titulu predviedol rýchlu a presnú streľbu a v záverečnom kole si prišiel bez konkurencie pre zlato. Druhý skončil so stratou 7,3 sekundy Švéd Sebastian Samuelsson, ktorý na cieľovej rovinke zdolal Johannesa Thingnesa Böa. Slovenskému reprezentantovi Michalovi Šimovi preteky nevyšli a s piatimi trestnými kolami obsadil 53. miesto.

V nedeľu panovalo v Pokljuke opäť chladné a veterné počasie. Ako prvý odštartoval víťaz šprintu Martin Ponsiluoma zo Švédska, ktorý mal náskok 11 s pred najbližšími prenasledovateľmi. Šima vyrazil na trať so stratou 1:40,3 min z 37. pozície. Ponsiluoma si udržal mierny náskok aj pri príchode na strelnicu a za ním sa vytvorila početnejšia skupina prenasledovateľov. Dvadsaťpäťročný Švéd však nezvládol prvú ľežku, keď minul dva terče a prepadol sa dozadu. Zo strelnice tak vyrazil ako prvý Jacquelin a za ním išla s maličkými rozstupmi pätica Sturla Holm Laegreid, Simon Desthieux, Johannes Thingnes Bö, Johannes Dale a Sebastian Samuelsson. Šima minul dva terče a prepadol sa na 48. priečku.

Jacquelin pokračoval vo výbornom výkone na trati, druhú ležku zvládol opäť bezchybne a vytvoril si 15-sekundový náskok pred Laegreidom. Ten strieľal taktiež čisto rovnako ako Samuelsson, Desthieux a Eduard Latypov, ktorý sa dostal na 6. miesto tesne za J. T. Böa. Nórsky pretekár pritom musel na trestné kolo. Šima pridal jedno trestné kolo a klesol na 50. miesto. Obhajca titulu Jacquelin zvládol bez chyby a najmä nesmierne rýchlo aj prvú stojku a pred Desthieuxom a Samuelssonom, ktorí taktiež trafili všetkých 15 terčov, mal takmer polminútový náskok. Na záverečnej položke si tak mohol dovoliť aj jedno zaváhanie, to však neprišlo. Jacquelin pálil opäť rýchlo a presne a do cieľa si prišiel s pohodlným náskokom po druhý majstrovský titul v stíhačke.

Po druhej stojke sa dostal na druhé miesto bezchybný Samuelsson, ale druhý J. T. Bö, ktorý mal v nohách dva trestné okruhy, strácal len tri sekundy a tak sa v záverečnom kole odohral súboj o striebro. Nakoniec ho získal Samuelsson, ktorý finišoval so stratou 7,3 sekundy na víťaza. Štvrtý a piaty boli ďalší Francúzi Quentin Fillon Maillet (+32,5 s) a Desthieux (+41,9 s), šiesty finišoval Laegreid (+57,9 s) a siedmy Latypov stratil už vyše minútu a pol. Šima pridal na oboch stojkách po jednej chybe a s piatimi nesklopenými terčmi finišoval na 53. mieste so stratou 5:41,7 minúty.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport