Na hlavný obsah

Kičura ostáva vo väzbe, Najvyšší súd zrušil rozhodnutie o jeho prepustení

Zároveň vyhovel návrhu prokurátora na zmenu kolúznej väzby.

Kičura ostáva vo väzbe, Najvyšší súd zrušil rozhodnutie o jeho prepustení
Na snímke eskorta privádza exšéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetána Kičuru na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Foto: TASR

Senát Najvyššieho súdu SR na štvrtkovom (25. 2.) neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 11. februára a zamietol žiadosť bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetána Kičuru o prepustenie z väzby na slobodu. Väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil. RTVS o tom informoval NS SR.

Senát zároveň vyhovel návrhu prokurátora na zmenu kolúznej väzby, ktorú rozšíril aj na skutky, pre ktoré bolo Kičurovi vznesené obvinenie v júli a auguste 2020.

Kičura je vo väzbe od 23. apríla 2020, vlani v novembri rozhodol NS o jej predĺžení do 21. júna 2021. Stíhaný je za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v marci 2020.

Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko