Na hlavný obsah

Na novozélandskej pláži uviazli desiatky delfínov

Deväť ich uhynulo.

Na novozélandskej pláži uviazli desiatky delfínov
Uviaznuté delfíny na pláži. Foto: TASR/AP

Záchranári na Novom Zélande sa v pondelok (22. 2.) snažili zachrániť desiatky delfínov dlhoplutvých, ktoré uviazli na pláži na úseku pobrežia neslávne známeho takýmito prípadmi. Informovala o tom agentúra AFP.

Ministerstvo pre ochranu prírody oznámilo, že skupinu 49 delfínov dlhoplutvých našli v pondelok skoro ráno v oblasti piesčitého výbežku Farewell Spit ležiaceho 90 kilometrov severne od turistického mesta Nelson na Južnom ostrove.

Do polovice popoludnia miestneho času deväť delfínov uhynulo a viac ako 60 ľudí pracovalo na tom, aby zvyšné morské cicavce udržali nažive a mohli sa ich pokúsiť počas prílivu vrátiť do mora. Celkovo 40 delfínov sa podarilo zachrániť. Záchranárom pomohol k vyslobodeniu zvierat príliv. Obávajú sa však, aby sa v noci na pláž opäť nevrátili, uviedla agentúra AP.

Farewell Spit je 26-kilometrový piesočnatý výbežok do mora na konci zálivu Golden Bay. V tejto lokalite evidovali za posledných 15 rokov najmenej desať hromadných uviaznutí delfínov dlhoplutvých na brehu. K poslednému takémuto prípadu došlo vo februári 2017, keď ich tam uviazlo takmer 700 a 250 z nich aj uhynulo.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet