Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Na novozélandskej pláži uviazli desiatky delfínov

Deväť ich uhynulo.

Na novozélandskej pláži uviazli desiatky delfínov
Uviaznuté delfíny na pláži. Foto: TASR/AP

Záchranári na Novom Zélande sa v pondelok (22. 2.) snažili zachrániť desiatky delfínov dlhoplutvých, ktoré uviazli na pláži na úseku pobrežia neslávne známeho takýmito prípadmi. Informovala o tom agentúra AFP.

Ministerstvo pre ochranu prírody oznámilo, že skupinu 49 delfínov dlhoplutvých našli v pondelok skoro ráno v oblasti piesčitého výbežku Farewell Spit ležiaceho 90 kilometrov severne od turistického mesta Nelson na Južnom ostrove.

Do polovice popoludnia miestneho času deväť delfínov uhynulo a viac ako 60 ľudí pracovalo na tom, aby zvyšné morské cicavce udržali nažive a mohli sa ich pokúsiť počas prílivu vrátiť do mora. Celkovo 40 delfínov sa podarilo zachrániť. Záchranárom pomohol k vyslobodeniu zvierat príliv. Obávajú sa však, aby sa v noci na pláž opäť nevrátili, uviedla agentúra AP.

Farewell Spit je 26-kilometrový piesočnatý výbežok do mora na konci zálivu Golden Bay. V tejto lokalite evidovali za posledných 15 rokov najmenej desať hromadných uviaznutí delfínov dlhoplutvých na brehu. K poslednému takémuto prípadu došlo vo februári 2017, keď ich tam uviazlo takmer 700 a 250 z nich aj uhynulo.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet