Na hlavný obsah

Na očkovanie sa už môžu registrovať všetci pedagogickí zamestnanci

Výnimkou ostávajú učitelia nad 56 rokov.

Na očkovanie sa už môžu registrovať všetci pedagogickí zamestnanci
Na snímke zdravotný personál počas očkovania učiteľov vo veľkokapacitnom očkovacom centre na Strednej zdravotníckej škole v Trnave v sobotu 20. februára 2021. Foto: TASR

Ministerstvo školstva v sobotu (20. 2.) informovalo, že na základe záujmu umožnilo registráciu na očkovanie všetkým pedagogickým zamestnancom škôl. Prihlásiť sa môžu aj tí učitelia, ktorí zatiaľ stále vyučujú dištančne. Jediným obmedzením je vek. Očkovanie je zatiaľ dostupné len pre učiteľov do 55 rokov.

„Ministerstvo školstva dnes na základe záujmu umožnilo registráciu na očkovanie všetkým pedagogickým zamestnancom škôl. Očkovať sa tak budú môcť prioritne v prvej fáze nielen učitelia materských škôl a prvého stupňa ZŠ, ale všetci pedagogickí zamestnanci vrátane II. stupňa ZŠ, stredných škôl a školských zariadení,“ informoval rezort.

Učitelia nad 56 rokov si musia počkať

Aktuálne nie je sú k dispozícii žiadne voľné termíny pre pedagogických zamestnancov nad 56 rokov, ministerstvo bude v prípade ich dostupnosti hneď informovať. „Našou prioritou je dať možnosť sa zaočkovať všetkým zamestnancom škôl a školských zariadení v čo najkratšej dobe. V tejto chvíli už v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR intenzívne robíme na tom, aby sa zoznam oprávnených osôb rozšíril aj na ďalších pedagogických, odborných a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Na očkovanie učiteľov bola vyčlenená vakcína od spoločnosti AstraZeneca, ktorú výrobca odporúča iba osobám do 55 rokov vrátane.

Pozrite si reportáž RTVS z očkovania učiteľov:

Pedagogickí zamestnanci sa môžu registrovať online vyplnením formulára, v ktorom sa prihlásia na konkrétny termín.

Ministerstvo ďalej uviedlo, že na dni 21. 2. – 26. 2. sú ešte voľné termíny v očkovacích centrách Banská Bystrica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Komárno, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Michalovce, Myjava, Považská Bystrica, Prešov, Rimavská Sobota, Rožňava, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Trstená, Vranov nad Topľou a Žiar nad Hronom.

Trnava očkuje vo veľkom

Trnavský samosprávny kraj otvoril v sobotu (20. 2.) svoje prvé veľkokapacitné očkovacie centrum. Nachádza sa v priestoroch Strednej zdravotníckej školy v Trnave a ambulantní lekári a sestry v ňom očkujú vakcínou od AstraZeneca pedagógov všetkých škôl v kraji do 55 rokov.

Počas víkendu by chceli zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 celkovo 3 000 učiteľov. „Podarilo sa nám zrealizovať pilotný projekt na území Trnavského samosprávneho kraja, keď očkujeme mimo areálu nemocnice. Naším cieľom je pomôcť piatim nemocniciam na území kraja, ktoré aktuálne očkujú prostredníctvom svojho personálu,“ povedal predseda kraja Jozef Viskupič (OĽANO, OKS, SaS, KDH, Nova, Zmena zdola) s tým, že činnosť očkovacieho centra zabezpečujú lekári a sestry z ambulancií, čím odbremenili nemocnice časovo aj priestorovo. Kraj má ambíciu postupne otvoriť desať takýchto centier v rámci celého kraja.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko