Na hlavný obsah

Obvineného podnikateľa Brhela hospitalizovali v bratislavskej nemocnici

Polícia ho stíha v rámci akcie Mýtnik.

Obvineného podnikateľa Brhela hospitalizovali v bratislavskej nemocnici
Na snímke podnikateľ Jozef Brhel. Foto: TASR

Podnikateľa Jozefa Brhela, ktorý je obvinený v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Mýtnik, v utorok (2. 2.) vo večerných hodinách hospitalizovali v ružinovskej nemocnici v Bratislave z dôvodu zlého zdravotného stavu. Pre TASR to potvrdil jeho obhajca Ľudovít Štanglovič. Ako prvý o tom informoval denník Štandard.

Zlý zdravotný stav bol podľa slov advokáta známy orgánom činných v trestnom konaní od počiatku. Brhel vypovedal na NAKA v budove Prezídia Policajného zboru v utorok (2. 2.) takmer šesť hodín od 10.00 h a následne potom ho polícia zadržala.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal vo večerných hodinách návrh na väzbu obvineného. Dôvodom je obava, že obvinený ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu, ale aj obava, že bude pôsobiť na spoluobvinených alebo na svedkov, alebo mariť dôkazy. Na stoje je aj obava, že bude pokračovať v trestnej činnosti, že dokoná trestný čin alebo spácha trestný čin, ktorým hrozil. RTVS o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Obhajca uviedol, že podnikateľ kategoricky poprel spáchanie skutkov. „Čo sa týka dôkaznej situácie, sme toho názoru, že vznesené obvinenie bolo minimálne predčasné, respektíve nedôvodné,“ zdôraznil.

„Vzhľadom na dôkaznú situáciu, ktorá momentálne v tejto trestnej veci môjho mandanta je, očakávame, že pokiaľ to nie je politická kauza, politicky motivovaná, dôjde k zrušeniu uznesenia v časti vznesenia obvinenia voči môjmu mandantovi,“ povedal Štanglovič.

Obhajca obvineného Jozefa Brhela Ľudovít Štanglovič odchádza z Prezídia Policajného zboru po výsluchu obžalovaného.Foto: SITA
Foto: SITA

Vinu odmieta

Podnikateľ poslal v piatok (29. 1.) do médií vyhlásenie, kde všetky obvinenia odmieta a svoju nevinu je rozhodnutý preukázať pred orgánmi činnými v trestnom konaní. Zároveň sa vzdal výkonných pozícií v spoločnostiach patriacich do podnikateľskej skupiny ZMJ SICAV.

NAKA zadržala v rámci piatkovej akcie Mýtnik bývalého šéfa Finančnej správy SR Františka Imreczeho, ako aj podnikateľovho brata Petra Brhela. Oboch vzal Špecializovaný trestný súd v Pezinku v pondelok (1. 2.) do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko