Na hlavný obsah

Princ Harry a jeho žena sa s určitosťou nevrátia ku kráľovským povinnostiam

Vnuk kráľovnej Alžbety II. odovzdá svoje čestné tituly.

Princ Harry a jeho žena sa s určitosťou nevrátia ku kráľovským povinnostiam
Na snímke britský princ Harry a jeho manželka Meghan. Foto: TASR/AP

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová definitívne oznámili, že sa už nevrátia k plneniu svojich povinností členov britskej kráľovskej rodiny. Túto informáciu potvrdilo v piatok (19. 2.) vedenie Buckinghamského paláca.

Princ Harry sa na základe tohto rozhodnutia bude musieť vzdať svojich čestných titulov a vojenských hodností, píše agentúra AP. Oficiálne ich odovzdá britskej kráľovnej Alžbete II., ktorá ich následne prerozdelí medzi ostatných členov kráľovskej rodiny.

Buckinghamský palác oznámil, že britská panovníčka hovorila so svojím vnukom Harrym. Ten potvrdil, že dvojica „odstupuje od práce pre kráľovskú rodinu, a preto nie je možné, aby pokračovala v povinnostiach, ktoré prináša život vo verejnej službe“.

„Napriek tomu, že nás všetkých ich rozhodnutie zarmútilo, vojvoda a vojvodkyňa naďalej zostávajú milovanými členmi rodiny,“ píše sa ďalej vo vyhlásení paláca.

Harry a Meghan sa oficiálne vzdali kráľovských povinností vlani koncom marca, s kráľovskou rodinou sa však dohodli, že svoju situáciu po roku posúdia. V súčasnosti žijú v americkej Kalifornii a očakávajú svoje druhé dieťa. Odvtedy, ako ukončili svoje kráľovské povinnosti, sa venujú charitatívnej činnosti a podpísali kontrakt s televíznymi stanicami a inými médiami v súvislosti so spustením svojho debutového podcastu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet