Na hlavný obsah

Slovak Telekom sa nevyhne sankciám protimonopolného úradu

Prípad sa dostal pred luxemburský Súdny dvor.

Slovak Telekom sa nevyhne sankciám protimonopolného úradu
Na snímke logo spoločnosti Slovak Telekom. Foto: TASR/AP

Slovak Telekom, dcérska spoločnosť nemeckého Deutsche Telekom, sa nemôže vyhnúť sankciám slovenského protimonopolného úradu, aj keď už bola sankcionovaná regulačnými úradmi Európskej únie (EÚ). Rozhodol o tom vo štvrtok (25. 2.) najvyšší súd EÚ.

Prípad sa dostal pred luxemburský Súdny dvor po tom, čo Slovak Telekom spochybnil zákonnosť pokuty úradu vo výške 17,45 milióna eur, ktorú mu udelil slovenský protimonopolný úrad za to, že jeho ceny boli pod úrovňou nákladov, aby vytlačil z trhu konkurenciu.

Európska komisia zároveň spoločnosti uložila pokutu v roku 2014 za nespravodlivé veľkoobchodné ceny na Slovensku po vyšetrovaní, ktoré sa začalo v roku 2009. Najvyšší súd SR následne požiadal európsky súd o radu, pokiaľ ide o možnosť dvojitého penalizovania.

Európsky súd uviedol, že spoločnosť môžu pokutovať dvakrát, pretože priestupky, za ktoré uložili sankcie, sa líšia. „Spoločnosť Slovak Telekom, ktorú Komisia uznala zodpovednou za zneužitie dominantného postavenia na trhu s niektorými telekomunikačnými službami, môže tiež podliehať sankciám uloženými slovenskými orgánmi za zneužitie postavenia na trhu s inými telekomunikačnými službami,“ uviedli sudcovia.

„Zdá sa, že predmetom konania Komisie a slovenského úradu pre hospodársku súťaž proti spoločnosti Slovak Telekom bolo údajné zneužitie dominantného postavenia spoločnosti Slovak Telekom na trhoch so separátnymi produktmi,“ dodali.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika