Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Talianska zjazdárka Goggiová má zlomeninu nohy, vynechá domáce MS

Goggiová spadla po zrušených pretekoch v Ga-Pa.

Talianska zjazdárka Goggiová má zlomeninu nohy, vynechá domáce MS
Na snímke z 23. januára talianska lyžiarka Sofia Goggiová. Foto: TASR/AP

Talianska zjazdárka Sofia Goggiová sa nepredstaví na februárových majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní v Cortine d’Ampezzo. Olympijskej víťazke v zjazde a obhajkyni striebra z MS v super G diagnostikovali zlomeninu v pravej nohe, ktorú utrpela v nedeľu (31. 1.) pri nešťastnom páde po zrušení pretekov Svetového pohára v Garmisch-Partenkirchene.

Organizátori museli preteky preložiť na pondelok 1. februára (prenos bude od 10.35 vysielať televízna Dvojka aj web RTVS) pre hustú hmlu. Goggiová potom schádzala zo štartového priestoru dolu svahom spolu s ostatnými pretekárkami a nepríjemne pritom spadla. Následne ju previezli do Milána ku zväzovým lekárom. Vyšetrenie odhalilo fraktúru hornej plochy píšťaly. Podľa agentúry AP dĺžka absencie zatiaľ nie je známa.

Dvadsaťosemročná Goggiová bola veľká talianska medailová nádej, v tejto sezóne Svetového pohára vyhrala štyri zjazdy a suverénne viedla priebežné hodnotenie disciplíny. V celkovom poradí SP jej patrí štvrté miesto, za vedúcou Slovenkou Petrou Vlhovou zaostáva o 169 bodov.

Na snímke celkové hodnotenie Svetového pohára žien.Foto: fis-ski.com
Foto: fis-ski.com

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport