Na hlavný obsah

Tretia vlna úraduje. Atény a ich okolie čaká prísny lockdown

Len nedávno Gréci znovu otvorili školy.

Tretia vlna úraduje. Atény a ich okolie čaká prísny lockdown
Atény počas lockdownu. Foto: TASR/AP

V gréckom v hlavnom meste Atény a jeho okolí bude od štvrtka (11. 2.) platiť prísny lockdown, počas ktorého budú zatvorené školy a otvorené zostanú len obchody ponúkajúce nevyhnutný tovar. Vyhlásenie gréckeho premiéra Kyriakosa Mitsotakisa v utorok (9. 2.) citovala agentúra AFP.

Opatrenia potrvajú minimálne do konca februára. Mitsotakis poukázal na rastúci počet infikovaných a hospitalizácií v regióne Atika, v ktorom sa nachádza aj hlavné mesto. Obáva sa však aj rozšírenia nových variantov koronavírusu.

Zatvorí sa takmer všetko

Materské, základné a stredné školy, ktoré pred dvoma týždňami otvorili prvýkrát po dvoch mesiacoch, budú musieť opäť prerušiť prezenčnú výučbu. Zatvoria sa aj kostoly a všetky obchody okrem lekární, supermarketov, pekární a čerpacích staníc, informovala štátna televízia ERT.

Minister zdravotníctva Vassilis Kikilias v utorok varoval, že Grécko čelí tretej vlne pandémie. V širšej oblasti Atén je podľa neho momentálne obsadených 71 % lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti určených pre pacientov s koronavírusom.

Krajina od začiatku pandémie zaznamenala 6 017 úmrtí spojených s ochorením COVID-19. Minimálne jednu dávku vakcíny proti koronavírusu dostalo v tejto 11-miliónovej krajine takmer 420 000 ľudí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet