Na hlavný obsah

Triumf o štyri stotiny. Po dráme sa zo zlata v alpskej kombinácii tešil Schwarz

Nešťastným vicemajstrom sveta je Pinturault.

Triumf o štyri stotiny. Po dráme sa zo zlata v alpskej kombinácii tešil Schwarz
Na snímke rakúsky lyžiar Marco Schwarz. Foto: SITA/AP

Rakúsky lyžiar Marco Schwarz sa v pondelok (15. 2.) stal majstrom sveta v alpskej kombinácii. V Cortine d’Ampezzo triumfoval o štyri stotiny sekundy pred obhajcom zlata Alexisom Pinturaultom z Francúzska, bronz získal Švajčiar Loic Meillard s mankom 1,12 s. Jediný Slovák v štartovom poli Martin Bendik nedokončil už super G a v slalomovom kole chýbal. Priamy prenos vysielala RTVS na Dvojke.

Dvadsaťpäťročný Marco Schwarz bol po predpoludňajšom superobrovskom slalome piaty, v slalomovom kole však dosiahol najlepší čas spomedzi všetkých štartujúcich a v súčte dosiahol o 4 stotiny sekundy lepší čas ako Alexis Pinturault. Obhajcovi zlata patrila po super G druhá pozícia. Schwarz patril v pondelok medzi spolufavoritov na zisk medaily, keďže na predchádzajúcich MS získal v kombinácii bronz. V Aare 2019 bral bronz aj v slalome a striebro v tímovej súťaži. Pinturault do svojej zbierky pridal prvýkrát striebro, v minulosti získal dve zlaté a tri bronzové medaily.

Pondelkový bronzový medailista Loic Meillard sa na pódiu dostal napriek chybe v slalomovom kole, jeho zaváhanie však nevyužili priami konkurenti. Meillard sa v pondelok postaral na týchto MS už o siedmu medailu pre Švajčiarsko, ktoré je suverénne najúspešnejšou krajinou šampionátu v počte získaných kovov. Švajčiari dosiaľ získali v Cortine d’Ampezzo dve zlaté, jednu striebornú a štyri bronzové medaily. Čo sa týka hodnoty, najlepšie sú na tom Rakúšania, ktorí doteraz ovládli všetky tri mužské disciplíny.

Lídrom po super G bol Kanaďan James Crawford, ktorý napokon obsadil výbornú 4. priečku. Vo Svetovom pohári sa doteraz dostal iba raz do elitnej desiatky, v druhej polovici januára 2021 bol šiesty v superobrovskom slalome v rakúskom Kitzbüheli.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport