Na hlavný obsah

Zomrel spevák Róbert Kazík

Slovenský spevák zomrel vo veku 73 rokov.

Zomrel spevák Róbert Kazík
Na snímke spevák a viceprimátor Banskej Bystrice Róbert Kazík. Foto: TASR

Spevák Róbert Kazík zomrel vo veku 73 rokov, informoval o tom denník Nový Čas, informáciu potvrdil aj Obecný úrad v Topoľčiankach. Príčina jeho úmrtia zatiaľ nie je známa.

Robo Kazík sa narodil 11. mája 1947 v Topoľčiankach. Absolvoval Strednú ekonomickú školu a Inštitút pre národné výbory. Pracovať začal v Calexe Zlaté Moravce a v Pozemných stavbách v Banskej Bystrici. V meste pod Urpínom pôsobil 16 rokov na Mestskom úrade a v rokoch 2006 až 2010 ako viceprimátor Banskej Bystrice.

V rokoch 1983 až 1990 bol riaditeľom Slovkoncertu. Robo Kazík hovoril, že „v každej mojej pesničke je kus môjho srdca“. Podľa umelca „radosť z hudby je skutočný liek“, ktorý si mohol každý dávkovať podľa svojej chuti.

Celkom nahral 18 albumov a viac ako 250 pesničiek, medzi nimi albumy ako napríklad Vráť sa mi, láska, Venované Vám, Toto sólo patrí nám, Srdce ti napovie, Vianoce, Jesenné lístie, Letná nálada, Na srdci mi hraj či Galatéka Roba Kazíka II.

V roku 1968 založil s Karolom Duchoňom v Zlatých Moravciach bigbeatovou skupinu The Ice Boys (Ľadoví chlapci).

Robo Kazík sa stal známym najmä vďaka účinkovaniu v obľúbenej televíznej relácii Repete. Táto hudobno-zábavno-súťažná relácia sa vysielala každú nedeľu v 90. rokoch v Slovenskej televízii. Neskôr sa predstavil tiež v programe Martina Jakubca Repete – návraty po 10 rokoch. Roba Kazíka preslávili predovšetkým hity Toto sólo patrí nám, Marína, Raz tu, raz tam, Ja keď spievam slzy tečú i mnohé ďalšie.

Množstvo koncertoval absolvoval so spevákom Petrom Stašákom.

Robo Kazík bol ženatý, spolu s manželkou Marienkou mali dvoch synov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko