Boston s Halákom v bráne zdolal Buffalo, z výhry sa tešil aj Černák

Buffalo prehralo 13. zápas v rade.

Brankár Bostonu Bruins Jaroslav Halák sleduje puk počas zápasu zámorskej NHL proti Buffalu Sabres. Foto: TASR/AP

Jaroslav Halák mal veľký podiel na víťazstve hokejistov Bostonu na ľade Buffala 4:1 v nočnom súboji NHL. Slovenský brankár si pripísal 23 úspešných zákrokov, prekonal ho iba Kyle Okposo, ktorý v 22. minúte v oslabení vyrovnal na priebežných 1:1.

Tromi bodmi za asistencie sa zaskvel český útočník Bruins David Krejčí, jeho krajan David Pastrňák mal bilanciu 1+1. Buffalu nepomohla výmena trénera, pripísalo si už trinástu prehru za sebou.

V drese obhajcu Stanleyho pohára Tampy sa tešil z triumfu 4:2 nad Chicagom slovenský obranca Erik Černák, ktorý odohral takmer 19 minút, súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami a pripísal si plusku.