Černák prispel k výhre Tampy, Sekerov Dallas prehral na vlastnom ľade

Dallas prehral po samostatných nájazdoch.

Brankár Tampa Bay Lightning Andrej Vasilevskij (vpravo) chytá puk pred Piusom Suterom (24) z Chicaga Blackhawks, vľavo bráni Slovák Erik Černák v zápase zámorskej hokejovej NHL v Tampe 20. marca 2021. Foto: TASR/AP

Slovenský hokejista Erik Černák prispel jednou asistenciou k výhre Tampy Bay Lightning v domácom zápase zámorskej NHL nad Floridou Panthers 5:3. Pre dvadsaťtriročného obrancu to bol desiaty bod v sezóne (1+9). Tampa vyhrala štvrtý duel v sérii a je na čele Centrálnej divízie o štyri body pred Floridou.

Dallas podľahol na vlastnom ľade Nashvillu 3:4 po samostatných nájazdoch. Ďalší slovenský obranca Andrej Sekera odohral za Stars 14:33 minúty bez bodového zápisu.

Hokejisti Pittsburghu Penguins prehrali na domácom ľade s New Jersey Devils 1:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 63. minúte Jesper Bratt. Hráči Los Angeles zdolali Vegas 3:1.