Chára sa vrátil do Bostonu. Bývalý klub mu pripravil prekvapenie

Dojímavý moment.

Zdeno Chára nastúpil na ľade Bostonu prvýkrát v drese Washingtonu. Foto: SITA/AP

Hokejisti Washingtonu natiahli víťaznú sériu v zámorskej NHL na štyri zápasy. V noci na štvrtok (4. 3.) zvíťazili na ľade Bostonu 2:1 po nájazdoch aj vďaka asistencii slovenského útočníka Richarda Pánika. S 30 bodmi sú Capitals na čele tabuľky Východnej divízie.

Pre Pánika to bol siedmy kanadský bod v prebiehajúcej sezóne, na konte má dva góly a päť asistencií. Počas vyše 12-minútového pobytu na ľade si pripísal plusový bod a odpykal si dvojminútový trest. Jeho spoluhráč z obrany Zdeno Chára odohral proti bývalému klubu takmer 17 minút, štatistiku si vylepšil pluskou.

Klub z Bostonu si pre bývalého kapitána pripravil dojímavé video s poďakovaním fanúšikov. „Ahoj Zdeno, Ahoj Big Z. Chceli by sme ti poďakovať. Poďakovať za góly, za hity, za obetavosť. Ďakujeme za 15 úžasných sezón,“ odkázali mu. Reakcia slovenského obrancu a ďalších hráčov na ľade hovorí za všetko.