Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Djokovič prepisuje tenisovú históriu, vyrovnal rekord Federera

Srbský zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu kraľuje svetovému tenisu.

Djokovič prepisuje tenisovú históriu, vyrovnal rekord Federera
Na snímke tenisoví velikáni Roger Federer (vľavo) a Novak Djokovič (vpravo). Foto: TASR/AP

Srbský tenista Novak Djokovič vyrovnal rekordný zápis Švajčiara Rogera Federera. V pondelok (1. 3.) totiž odštartoval 310. týždeň na poste svetovej jednotky. Deväťnásobný šampión Australian Open má pred Španielom Rafaelom Nadalom vyše 2000 bodový náskok, tretí je Rus Daniil Medvedev.

Djokovič prvýkrát zasadol na mužský tenisový trón 4. júla 2011 po wimbledonskom triumfe, mal vtedy 24 rokov a 43 dní. Nepretržite bol lídrom svetového rebríčka ATP 122 týždňov – od 7. júla 2014 do 6. novembra 2016. Už teraz je aj jasné, že zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu Federera prekoná a dostane sa na prvé miesto v historickej tabuľke tenistov v počte týždňov na poste svetovej jednotky. Djokovič totiž s určitosťou zostane lídrom rebríčka aj v týždni od 8. marca, svetovou jednotkou tak bude minimálne 311 týždňov.

Najlepší slovenský singlista Norbert Gombos klesol v rebríčku z 93. na 95. priečku. Andrejovi Martinovi patrí 103. pozícia, štvrťfinalista turnaja ATP v argentínskej Cordobe Jozef Kovalík je 128. a Martin Kližan 156.

V prvej desiatke ženského svetového tenisového rebríčka WTA nenastali žiadne zmeny. Na čele je Austrálčanka Ashleigh Bartyová pred dvojnásobnou šampiónkou Australian Open Japonkou Naomi Osakovou. Tretia je Rumunka Simona Halepová. Najlepšia slovenská singlistka Viktória Kužmová figuruje na 102. mieste, Anne Karolíne Schmiedlovej patrí 115. priečka.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport