Na hlavný obsah

Dvojica podozrivá z prípravy vraždy exstarostu Marianky ide do väzby

Rozhodnutie nie je právoplatné.

Dvojica podozrivá z prípravy vraždy exstarostu Marianky ide do väzby
Na snímke špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Foto: TASR

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku zobrala do väzby podnikateľa Kamila Bernátha a Romana B. Rozhodnutie nie je právoplatné, rozhodovať bude Najvyšší súd SR. Informoval o tom špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, ktorý bol v prípade dozorovým prokurátorom. Dvojica mala pripravovať vraždu bývalého starostu obce Marianka Dušana Statelova.

 „Sudkyňa pre prípravné konanie akceptovala náš návrh na vzatie obvinených do väzby z dôvodu hrozby možného kolúzneho konania, čiže vzala ich do kolúznej väzby. Sudkyňa nevyhovela nášmu návrhu na preventívny dôvod väzby, takže aj obhajoba, aj ja sme podali voči rozhodnutiu sťažnosť,“ vysvetlil Lipšic.

Sudkyňa začala s neverejným výsluchom dvojice, ktorú zadržali na začiatku týždňa, v stredu 31. marca o 14.30 h. Rozhodovanie trvalo takmer šesť hodín. Prokurátor ÚŠP podal návrh na väzobné stíhanie v utorok (30. 3.).

Dvojica si mala objednať na likvidáciu exstarostu dvoch mužov za odmenu niekoľko desiatok tisíc eur. Starostovi začiatkom februára podpálili neznámi páchatelia auto a následne aj stajňu. Statelov sa k najnovšiemu prípadu vyjadrovať nechcel, aby nemaril vyšetrovanie. Pred neverejným výsluchom obvinenej dvojice sa vyjadrovať nechceli ani advokáti obvinených Michal Mularčík a Branislav Dufala.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny