Európska liga: Slavia Praha postúpila do štvrťfinále, končia AC Miláno aj Tottenham

Veľký úspech českého futbalu.

lovenský futbalista v drese Slavie Praha Jakub Hromada (tretí vpravo) a hráč Glasgowa Rangers Alfredo Morelos v odvete osemfinále Európskej ligy Glasgow Rangers - Slavia Praha. Foto: TASR/AP

Futbalisti Slavie Praha i Manchestru United postúpili do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021. Slavia v základnej zostave s Jakubom Hromadom vyhrala na pôde Glasgowa Rangers 2:0, Manchester triumfoval na San Sire nad AC Miláno 1:0. Postup si zabezpečili aj Ajax Amsterdam, FC Villarreal, AS Rím, FC Granada, Arsenal Londýn a Dinamo Záhrem, ktoré nečakane vyradilo Tottenham Hotspur.

Z postupu Slavie sa tešil aj slovenský reprezentant Hromada, ktorý hral do 58. minúty. Na Ibroxe gólovo udrel český majster už v 14. minúte, keď Olayinka prudkou hlavičkou poslal loptu presne k pravej žrdi. V ďalšom priebehu to bol najmä boj s množstvom súbojov. V druhom dejstve striedajúci domáci Roofe dostal červenú kartu len po šiestich minútach pobytu na ihrisku, keď vysokou nohou kopol do hlavy brankára Kolářa a spôsobil mu krvavé zranenie. Nahradiť ho musel 18-ročný mladík Vágner. Po domácej remíze 1:1 to „zošívaní“ v Glasgowe napokon zvládli perfektne, pretože v 73. minúte dostal po faule druhú žltú, resp. červenú kartu domáci Balogun a z následného priameho kopu výstavne trafil Stanciu.

Žreb štvrťfinále, semifinále a finále je na programe v piatok 19. marca.

Odvety osemfinále EL 2020/2021

Dinamo Záhreb – Tottenham Hotspur 3:0 po predĺžení (2:0, 0:0)
Góly: 62., 83. a 106. Oršič. Rozhodoval: Massa (Tal.)
/prvý zápas 0:2, do štvrťfinále postúpil Záhreb/

Arsenal Londýn – Olympiakos Pireus 0:1 (0:0)
Gól: 51. El Arabi, ČK: 82. Ba (Olympiakos). Rozhodoval: Del Cerro Grande (Šp.)
/prvý zápas 3:1, do štvrťfinále postúpil Arsenal/

Molde FK – FC Granada 2:1 (1:0) – hralo sa v Budapešti
Góly: 29. Vallejo (vlastný), 90. Hestad (z 11 m) – 72. Soldado. Rozhodoval: Jovanovič (Srb.)
/prvý zápas 0:2, do štvrťfinále postúpila Granada/

Šachtar Doneck – AS Rím 1:2 (0:0) – hralo sa v Kyjeve
Góly: 59. Moraes – 48. a 72. Mayoral. Rozhodoval: Lahoz (Šp.)
/prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpil Rím/

AC Miláno – Manchester United 0:1 (0:0)
Gól: 49. Pogba. Rozhodoval: Brych (Nem.)
/prvý zápas 1:1, do štvrťfinále postúpil Manchester United/

FC Villarreal – Dynamo Kyjev 2:0 (2:0)
Góly: 13. a 36. Moreno. Rozhodoval: Ekberg (Švéd.)
/prvý zápas 2:0, do štvrťfinále postúpil Villarreal/

Glasgow Rangers – Slavia Praha 0:2 (0:1)
Góly: 14. Olayinka, 74. Stanciu, ČK: 61. Roofe, 73. Balogun (obaja Rangers). Rozhodoval: Grinfeld (Izr.)