Halák sa predviedol pri výhre Bostonu, ukončil víťaznú šnúru Washingtonu

Súboj Slovákov pre slovenského brankára.

lovenský brankár Jaroslav Halák z Bostonu Bruins počas zápasu zámorskej hokejovej NHL proti Washingtonu Capitals. Foto: TASR/AP

Hokejisti Bostonu zvíťazili v piatkovom domácom zápase NHL nad Washingtonom 5:1. V bránke Bruins sa predstavil slovenský reprezentant Jaroslav Halák a na triumfe sa podieľal 31 zákrokmi.

Capitals prehrali prvýkrát po štyroch dueloch. Zdeno Chára odohral v drese Caps proti svojmu bývalému klubu 17:03 minúty a mal mínusový bod, jeho spoluhráč Richard Pánik absolvoval na ľade 14:58 minúty.

Pod triumf Bostonu sa okrem Haláka najvýraznejšie podpísal Brad Marchand, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu. Jediný zásah hostí dosiahol v tretej tretine Jakub Vrána, prihral mu Nicklas Bäckström, pre ktorého to bola 700. asistencia v NHL, stal sa vôbec prvým hráčom Washingtonu, ktorý sa dostal na túto métu.

Tampa Bay ukončila svoju šesťzápasovú víťaznú šnúru, keď prehrala na ľade Chicaga 3:4 po nájazdoch. Obranca Erik Černák odohral za „blesky“ 20:51 minúty.