Na hlavný obsah

Nemecko predĺžilo lockdown do 28. marca. V niektorých častiach uvoľňuje obmedzenia

Merkelová upozorňuje na situáciu v iných krajinách.

Nemecko predĺžilo lockdown do 28. marca. V niektorých častiach uvoľňuje obmedzenia
Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: TASR/AP

Nemecká vláda a spolkové krajiny predĺžili lockdown o ďalšie tri týždne – do 28. marca. Zároveň však v oblastiach s nízkym výskytom prípadov koronavírusu uvoľnili niektoré obmedzenia, ktoré umožnia opätovné otvorenie obchodov a súkromných prevádzok.

Kancelárka Angela Merkelová a premiéri 16 spolkových krajín sa v stredu (3. 3.) večer po približne deväťhodinovej diskusii dohodli na krokoch, ktoré by vyvážili rastúcu požiadavku obyvateľstva na návrat k normálnejšiemu životu a opatrenia proti šíreniu nákazlivejších variantov koronavírusu.

„Mali by to byť kroky vedúce k uvoľňovaniu, no zároveň sú to kroky, ktoré nás ešte nevrátia naspäť. V Európe stále existuje veľké množstvo príkladov dramatickej tretej vlny pandémie. Tohtoročná jar bude iná ako minuloročná,“ vyhlásila Merkelová.

Lockdown pomohol pri znižovaní prípadov nákazy koronavírusom. Odborníci však minulý týždeň varovali, že klesajúca miera nákazy sa stabilizovala a dokonca začala pomaly stúpať. Obavy vytvára najmä šírenie nových variantov koronavírusu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet